Salon Sabały Podróż do sedna Podhala.
Schodząc w dół trafimy prosto do Salonu Sabały. Kierując się na wprost i poruszając kamiennym chodnikiem przywodzącym na myśl górski szlak, wkraczamy w górski pejzaż i stajmy u stóp Giewontu!
Zajmująca niemal całą ścianę płaskorzeźba słynnego szczytu i otaczającego go masywu górskiego, została wykonana w technice siatkobetonu przez nowotarskiego artystę Gabriela Szyrszenia link . Wieńczy go stalowa replika słynnego krzyża aut. Dariusza Guńki link. Z kolei kierując wzrok w lewo trafiamy do starodawnej góralskiej izby z glinianym piecem (aut. Gabriel Szyrszyń), pościelą góralską i podwieszoną do sufitu dziecięcą kołyską. Szczeliny między belkowaniem izby zostały wypełnione mieszaniną mchu i gliny, a następnie pomalowane na charakterystyczny niebieski kolor.
Spoglądając na prawo, dowiemy się jak dawniej przechowywano odzież na tzw. zyrdce i w skrzyni. Nad wszystkim zdaje się czuwać i wartować legendarny muzykant i bajarz Jan Krzeptowski – Sabała , uwieczniony drewnianej rzeźbie aut. Dariusz Guńki. Całość zwieńcza wymalowany na ścianie i suficie nieboskłon, który optycznie dodaje wysokości piwnicznemu wnętrzu. Salon Sabały sąsiaduje z domowym SPA i pełni także funkcję rekreacyjną - po seansach w saunie, czy grocie solnej można tutaj odpocząć i spędzić miło czas.
Na dolnym poziomie znajdują się dwa pomieszczenia gospodarcze – drewutnia i kotłownia oraz miejsce, gdzie przygotowany jest do wypieku chleb. Z Salonu Sabały dostaniemy się do części SPA, której poświęcimy odrębny dział.
Przyjedź do nas
Gdy już znamy się lepiej i wiesz, że CamPetrus to miejsce dla Ciebie, sprawdź naszą ofertę noclegową.